Ekonomi

Bakan Kurum ve inşaatçılar toplantıda neler konuştu?

Bloomberg HT’ye konuk olan Agrega Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Koruç ve Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un sohbetlerini değerlendirdi. inşaat şubesinin temsilcileri.

Agrega Üreticileri Birliği İdare Meclisi Başkanı Şevket Koruç, toplantıda bakanlıkla görüşülen konulardan birinin de agrega temini olduğunu söyledi.

Koruç, “Bakanlık ilk etapta 250 bin konutla ilgili ihalelerin yapılacağını ve çok kısa sürede çalışmalara başlanacaklarını bildirdi” diyen Koruç, hazırlayacakları raporu birkaç gün içinde bakanlığa ileteceklerini sözlerine ekledi. günler. Koruç, agrega tedarikinde sorun yaşanmaması için bölgedeki üreticilerle koordineli olarak gerekli çalışmaları başlatacaklarını da kaydetti.

“Görüşmede kapasiteler ve fiyat istikrarı ele alındı”

Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, toplantıda kapasite ve fiyat istikrarının ele alındığını belirterek, bölgenin inşaat sürecinde çimento ve agrega konusunda sıkıntı yaşanacağını düşündüğünü söyledi.

Şube yetkilileri ile uyum içinde mutlaka yeniden yapılanma sürecini yürüteceklerini belirten Işık, şube temsilcilerinin ihaleleri sağlıklı ve fiyat istikrarı yapabilmesi için fiyatların sabit kalmasını istediklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu