Haber

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Atatürk dizisiyle ilgili Cumhurbaşkanlığına başvurdu.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Disney Plus’ın yayınlamama kararı aldığı Atatürk dizisiyle ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı’na başvurdu. “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi kahramanlara sahip bir milletin ne Disney Plus ne de başka bir platform tarafından alınan kararlarla disiplin altına alınması kabul edilemez” diyen Baş, Cumhurbaşkanlığı’ndan Atatürk’ü anlatan bir şaheser yapmasını istedi. .

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Ermeni lobisinin girişimleri sonucunda Amerikan dijital yayın kuruluşu Disney Plus’ın Atatürk dizisini yayınlamama kararına tepki gösterirken, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. ; Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığına başvurusunu paylaştı. Baş’ın ‘konuyla ilgili resmi talebimiz’ notuyla paylaştığı başvurunun metni şöyle:

“CUMHURBAŞKANLIĞI VE KÜLTÜR BAKANLIĞININ HEMEN HAREKETE GEÇEREK ATATÜRK HAKKINDA FİLM ÇEKMESİNİ İSTİYORUZ”

“Son zamanlarda Disney Plus adlı bir platformun Atatürk temalı bir dizi sinemayı yayınlamaktan vazgeçtiği tartışılıyor. Eminiz ki sizler de bizim gibi bu tartışmalardan çok rahatsızsınız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin ve Türk tarihinin en seçkin şahsiyetidir. Tarihimizin bizlere bahşettiği bu eşsiz kahramanın, tüm dünyada ses getirecek bir sinemada henüz üretilememiş olması ülkemiz için büyük bir talihsizliktir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi kahramanlara sahip bir milletin ne Disney Plus ne de başka bir platform tarafından alınan kararlarla disipline edilmesi kabul edilemez.

Burada tarihi bir davet yapmak istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı ve Kültür Bakanlığı’nın bir an önce devreye girerek Atatürk’ü anlatan bir sinema yapmasını talep ediyoruz. Öyle bir Atatürk sineması üretilmeli ki, bu sinemanın dünyanın gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli sineması olduğu gerçek olacak, birçok dile çevrilecek ve dünyanın her yerinde gösterilecek ve milyarlarca insan sinemaya ulaşabilecektir diye düşünüyoruz. gerekli lansman ve tanıtımları yaparak bu sinemayı izlemek.

Cumhurbaşkanlığımızın bizzat verdiği talimatla, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır böyle bir şaheserin hayata geçirilmesini takdirlerinize sunuyoruz. Atamıza vefa göstergesi olarak böyle bir prodüksiyonun bütçesini karşılamak uygun olabilir. Bağımsız Türkiye Partisi ekipleri ve teşkilatları olarak üzerimize düşen sorumluluğu üstlenmeye hazır olduğumuzu bildirir, saygılar sunarız.”

haberosmangazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu