Haber

Ulus Dağı’na yağan kar, vatandaşları zirvede buluşturdu

Ulus Dağı’na yağan kar, vatandaşları zirvede buluşturdu

BALIKESİR – Bölgenin en yüksek dağlarından Balıkesir Sındırgı Ulus Dağı’nda kar kalınlığı 50 santimetreye ulaştı. Kar yağışının ardından vatandaşlar Ulus Dağı’na akın etti.

Bursa Uludağ’dan sonra bölgenin en yüksek dağlarından biri olan Balıkesir Sındırgı Ulus Dağı’nda bölgenin ilk kayak merkezini kurmak için çalışmaların başlaması vatandaşlarda ayrı bir merak ve heyecan uyandırdı.

Soluğu Ulus Dağı’nda alan vatandaşlardan bazıları karda semaver ve mangal keyfi yaparken, off-road tutkunları da karda macera yaşadı. Güçlü yollardan geçerek karda ilerlemeye çalışan araçlar zirveye ulaştı. Karada mahsur kaldıkları dakikalar ise heyecanlı anlar yarattı. Araçlar zirveye ulaşana ve merkeze dönene kadar birbirlerini ileri doğru çektiler.

Ulus Dağı’na karda çıldırmak için geldiklerini belirten Muammer Kocadağ, “Bugün Hakkı hocamla çıldırmak için Ulus Dağı’na geldik. 50 cm karda semaverde çay yapacağız. Sucuk yapacağız. ve ekmek.Manzara başka bir şey.Herkese sevgiler saygılar.”

Türkiye’nin ilk termal kayak merkezi Sındırgı’da yapılacak

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Ulus Dağı’nın termal kayak merkezi haline geleceğini belirterek, projenin kent genelinde heyecan uyandırdığını söyledi. Bugün başlayan kar 50 cm’ye ulaştı. Tüm arazi araçlarını kapatmış, pikniğe gelen, mangal yapmaya gelenler Ulus Dağı’nda yoğunlaştı. Bu şehrin gücü gerçekten görülmeye değer. Sındırgı’nın mükemmel doğal şehrisiniz. İnşallah buraya yapılacak kayak merkezi ile birlikte, Türkiye’nin ilk termal kayak merkezi de doğal kent Sındırgı’ya yapılacak” dedi.

sileajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu